Вода — як вона впливає на організм і чому її варто пити?

Вода — як вона впливає на організм і чому її варто пити?

10.09.2022 0 Автор Tanya

Тіло дорослої людини складається на цілих 60-70% води, тому не дивно, що навіть незначне зневоднення порушує правильне функціонування організму. Нам потрібно пити достатню кількість води кожен день, щоб залишатися здоровими та повними енергії. Тому доставка води akvamall.lviv.ua буде дуже корисна.

Чому потрібно пити воду?

Не буде перебільшенням сказати, що вода – життєво важливий скарб. Це одна з найважливіших поживних речовин, яка транспортує поживні речовини, а також виводить токсини з організму. Вода регулює стан організму, адже вона складається з нього на величезний відсоток. Однак це не єдині властивості води.

Водні гідрати

Вам іноді погано, ви відчуваєте слабкість чи страждаєте від хронічної втоми? Причини такого стану шукайте у неправильному зволоженні організму, що призводить до таких наслідків. Вода надає людині енергії, позитивно впливає на життєвий тонус, концентрацію, знижує почуття стресу і надає загальної життєвої сили. Після напруженого тренування, тривалої прогулянки чи навіть на роботі завжди носите із собою пляшку з водою. Ви втомилися від постійного головного болю напруги? Це також ознака того, що ваше тіло погано зволожене, і настав час це змінити.

Вода корисна

Вживання цієї рідини впливає на правильне функціонування нирок та фільтрацію, що у свою чергу перешкоджає утворенню каменів у нирках. Нестача води в організмі може мати протилежний ефект.
Крім того, вода позитивно впливає на систему травлення, оскільки правильно гідратований організм значно легше перетравлює їжу та виводить шлаки, а в організмі з дефіцитом води — цей процес порушується.

Вода також значно впливає на правильне функціонування м’язів та суглобів. Йї нестача може викликати біль у кістках, суглобах та м’язові спазми. Вода також правильно зрошує горло, а точніше слизові оболонки верхніх та нижніх дихальних шляхів. Ця дія захищає від бактерій і, як наслідок, запобігає запаленню. Людям, чиє горло схильне до сухості, слід насамперед пити воду.

Вода очищає

Правильно зволожене тіло відразу легко розпізнати, в першу чергу на вигляд шкіри. Він твердий, гладкий, без знебарвлення та має здоровий колір. Шкіра, яка недостатньо зволожена, стає сухою, зморшкуватою та більш схильною до висипань та інших шкірних ушкоджень. Його відтінок сірий та жовтий. Цікаво, що вода затримує процес старіння, тому що правильна кількість води в організмі сприяє тому, що зморшки з’являються пізніше і стають менш помітними.

Крім того, вода чудово очищає організм від токсинів, що позначається не тільки на зовнішньому вигляді шкіри, але й на загальному самопочутті та певній легкості та бадьорості. Люди, які п’ють недостатню кількість води, можуть відчувати тяжкість.

Вода допомагає схуднути

Скільки калорій у воді? Нуль. Можна з успіхом сказати, що регулярне вживання води позитивно впливає на процес схуднення. Це єдина чиста рідина, що не містить вуглеводів та калорій, які у великих кількостях згубно позначаються на нашому здоров’ї, а також на вазі. Крім того, вода наповнює, що робить її чудовою альтернативою нездоровим закускам, які ми вибираємо, коли виникає це легке почуття голоду. Склянка води нейтралізує ваш апетит та забезпечить належний водний баланс. З цієї причини можна зробити висновок, що вода позитивно сприяє процесу схуднення, проте її категорично не можна використовувати як цільовий засіб для зниження маси тіла.

Якими є наслідки дефіциту води в організмі?

voda

Без води людина може прожити до трьох днів, без їжі до місяця. Ці факти говорять самі за себе і наголошують на важливій ролі води в організмі кожної людини. Дослідження показують, що ми, як і раніше, п’ємо надто мало води або думаємо, що підсолоджені соки та кілька чашок міцної кави можуть її успішно замінити. На жаль, це негаразд.

Перші симптоми дефіциту води в організмі можуть здатися тривіальними, і вони виявляються навіть тоді, коли дефіцит води в організмі відносно невеликий, досягаючи 2%. Сухість у роті, шорстка шкіра, відчуття піску під віками та загальне почуття спраги. Іноді ми недооцінюємо ці симптоми і не пов’язуємо їх із початком зневоднення, а стан прогресує.

Ще одним симптомом є стомлюваність, головний біль, біль у м’язах та суглобах (також звана болючістю), дратівливість, проблеми з концентрацією уваги. Відсутність поповнення рідини викликає слабкість у всьому тілі, проблеми з концентрацією уваги, а також запаморочення та прискорене серцебиття.

Скільки води потрібно випивати за день?

Це важливе питання, якщо хочемо забезпечити правильне зволоження нашого тіла. Передбачається, що доросла людина має випивати 2-2,5 літри води на день. Кількість споживаної протягом дня води залежить від маси тіла, тому підліткам та дітям слід давати значно менше рідини. Передбачається, що діти вагою до 10 кг повинні випивати максимум літр води, вагою від 10 до 20 – 1,25 л, понад 20 кг – 1,5 л, а людина, чия вага перевищує 40 кг, може випивати близько 2 л. рідини. Ця кількість позитивно впливає на правильне функціонування організму.

Чи можете ви правильно гідратуватися лише водою? Чаї, кава та соки, випиті протягом дня, також доповнюють необхідну кількість? Так, ці напої, а також супи, смузі та молочні продукти хороші для зневоднення — звичайно, якщо ви вживаєте їх з розумом. Найкращий метод той, який враховує змішані пропорції випитих напоїв — чашка чаю, кава, молоко, суп на вечерю і, наприклад, пляшка чистої води — вони обов’язково зволожать ваш організм. Однак 2 літри міцної кави, випиті протягом дня, матимуть зворотний ефект. Кава та чай (особливо чорний) містять кофеїн, який швидко виводиться з організму, тому при надмірному вживанні він зневоднює організм.

Як пити воду? Чи можна пити його «заздалегідь»?

Досить багато людей думають про себе — «Я нічого не пив весь день, так що тепер я наздоганю це, випивши відразу два літри води». Це зовсім неправильно, тому що організм не зберігає воду у великій кількості, тому занадто багато води може бути шкідливим. Споживання рідини має бути дозованим, щоб не перевантажувати нирки. Вода, випита у великій кількості, буде виведена дуже швидко і навіть не зволожить організм. Отже, як ми маємо діяти? Вранці чашка теплої води з імбиром, потім чашка кави або чай, смачний і освіжаючий фрукт на обід, також варто мати пляшечку з водою, яку ви питимете маленькими ковтками — всі ці елементи щоденного раціону позитивно позначаються на поповненні потреби організму у воді. Але найголовніше — рідини, випиті або з’їдені у вигляді фруктів та супів, — слід приймати регулярно протягом дня.

Також не забувайте не перевищувати рекомендовану добову дозу рідини та пити її без обмежень. Наслідком такого тривалого проведення може бути порушення електролітного балансу організму, і навіть порушення роботи нирок.

У чому різниця між мінеральною та джерельною водою?

Рекламні оголошення бомбардують нас зображеннями щасливих, здорових сімей, які набувають радості та життєвої сили від пиття природної мінеральної або джерельної води. Нас переконують ландшафти та гірські джерела, з яких добуватиметься ця природна вода. Ти впевнений? У чому саме різниця між мінеральною та джерельною водою? Чи справді їх купівля та вживання цінніші для нашого організму, ніж використання звичайної води з-під крана?

Мінеральна вода

Зазвичай видобувається із глибоких геологічних родовищ і характеризується високим вмістом мінералів. З цих причин цю воду – звичайно, якісну – можна назвати природною, завдяки її походженню та якості. У мінеральних водах ми можемо знайти такі цінні інгредієнти, як кальцій, магній, натрій, фториди, залізо (II), бікарбонати, сульфати та хлориди. Воду такого типу слід пити насамперед дорослим, у яких з різних причин виникають проблеми із засвоєнням чи дефіцит цих мінералів. Мінеральна вода позитивно впливає на роботу всього організму, особливо системи кровообігу та травлення. З урахуванням загального вмісту інгредієнтів ці води можна розділити на три типи: слабомінералізовані, середньомінералізовані та середньомінералізовані.

Тип води Вміст мінералів в 1 літрі

Низька мінералізація                Менш 500 мг
Середньо мінералізований      500-1500 мг
Високо мінералізований           1500-4000 мг

Мінеральна вода є гарною частиною нашого щоденного раціону, але вона не повинна домінувати у загальному денному споживанні рідини. Особливо це стосується високомінералізованих вод, надмірне вживання яких може призвести до протилежних ефектів. Такі води з високою концентрацією мінералів особливо рекомендуються спортсменам, які швидше втрачають воду з організму. Його також варто пити в спеку, бо саме тоді ми втрачаємо цінні мінерали, виділяючи їх із потом. Рекомендується щодня вживати середньо- та слабомінералізовану воду, але також і в розумних кількостях (це правило особливо стосується дітей), оскільки вони призначені лише для поповнення дефіциту мінералів.

Джерельна вода

Цей тип води також надходить із підземних джерел, але набагато дрібніше, ніж мінеральні. В результаті в них набагато менший вміст мінералів – від 200 мг на літр води. Тому їх можна використовувати при приготуванні напоїв та їжі, у тому числі для дітей. Ця вода також солодша на смак, але, як і мінеральна вода, чиста і має всі необхідні допуски.
Але! Не лізьте у пляшку – наявність на ринку мінеральних та джерельних вод не означає, що так звана водопровідна вода не є придатною для повсякденного вживання. Дослідження підтверджують, що ця теорія є хибною. Водопровідна вода відрізняється від так званих природних своєю жорсткістю, яка відчутна на смак, а також видно у камені та осаді, які вона залишає у чайнику або на склянці. Люди, які цінують чисту воду без жорсткості та накипу, воліють купувати воду у пляшках. Однак ви можете з успіхом використовувати воду з-під крана для приготування страв та напоїв, не турбуючись про її несприятливу якість.

«Хочеш бути здоровим, молодим, ніколи не залишайся осторонь води»

Ми повинні прийняти цей знаменитий девіз травника Анджея Чеслава Климушка близько до серця і слідувати йому щодня. Вода є життєдайним джерелом, оскільки чудово зволожує організм і тим самим впливає на його правильне функціонування – як у фізичній, так і психологічній сфері. Ви неодмінно досягнете здоров’я та продовження молодості, піклуючись про своє тіло, хоча б правильно його зволожуючи. В результаті це вплине на концентрацію, енергію і життєвий тонус.